09232VA-24R-AAS-0
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
09232VA-24R-AAS-0
Descrizione:
FAN AXIAL 92X32MM 24VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 105.9 CFM (2.97m³/min)
Noise 59.0dB
Ingress Protection IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.500A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 10 ~ 26.4VDC
RPM 7000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 32.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 1.100 in H2O (274.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 40000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series 09232VA
Power (Watts) 12 W