09238RA-12L-EA-D0
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
09238RA-12L-EA-D0
Descrizione:
FAN AXIAL 92X38MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 103.8 CFM (2.91m³/min)
Noise 52.5dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.800A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 7 ~ 13.8VDC
RPM 5000 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame -
Features Auto Restart
Width 38.00mm
Operating Temperature -
Static Pressure 0.570 in H2O (142.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Material - Blade -
Series 09238RA
Power (Watts) 9.6 W