09238RA-48Q-ELD-0
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
09238RA-48Q-ELD-0
Descrizione:
FAN AXIAL 92X38MM 48VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 152.5 CFM (4.27m³/min)
Noise 62.5dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.580A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 48VDC
Product Status Active
Voltage Range 36 ~ 52.8VDC
RPM 7200 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 1.200 in H2O (298.9 Pa)
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series 09238RA
Power (Watts) 27.4 W