09238RE-24P-GT-D0
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
09238RE-24P-GT-D0
Descrizione:
FAN AXIAL 92X38MM 24VDC WIRE
In magazzino : 32
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 141.3 CFM (3.96m³/min)
Noise 61.0dB(A)
Ingress Protection IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Current Rating (Amps) 0.920A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Active
Voltage Range 14 ~ 27.6VDC
RPM 6700 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 1.040 in H2O (258.0 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, cULus, VDE
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 92mm L x 92mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series 09238RE
Power (Watts) 22.08 W