09533GA-12K-AA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
09533GA-12K-AA-00
Descrizione:
FAN BLOWER 97X33MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 20.4 CFM (0.571m³/min)
Noise 47.5dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.400A
Fan Type Blower
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 6 ~ 13.8VDC
RPM 2700 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 33.00mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 0.610 in H2O (151.9 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square/Rounded - 97mm L x 93.5mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series 09533GA
Power (Watts) 4.8 W