09533GA-12L-AL-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
09533GA-12L-AL-00
Descrizione:
FAN BLOWER 97X33MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 24.7 CFM (0.692m³/min)
Noise 51.5dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.640A
Fan Type Blower
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 6 ~ 13.8VDC
RPM 3200 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame -
Features Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Width 33.00mm
Operating Temperature -
Static Pressure 0.900 in H2O (224.2 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square/Rounded - 97mm L x 93.5mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Material - Blade -
Series 09533GA
Power (Watts) 7.68 W