09533GA-12M-AA-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
09533GA-12M-AA-00
Descrizione:
FAN BLOWER 97X33MM 12VDC WIRE
In magazzino : 635
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Air Flow 28.6 CFM (0.801m³/min)
Noise 54.5dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 1.03A
Fan Type Blower
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 8 ~ 12.6VDC
RPM 3700 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 33.00mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 1.400 in H2O (348.7 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Rectangular/Rounded - 97mm L x 93.5mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series -
Power (Watts) 12.4 W