09533GA-12M-AT-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
09533GA-12M-AT-00
Descrizione:
FAN BLOWER 97X33MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 28.6 CFM (0.801m³/min)
Noise 54.5dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 1.03A
Fan Type Blower
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 6 ~ 13VDC
RPM 3700 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame -
Features Auto Restart, Speed Sensor (Tach)
Width 33.00mm
Operating Temperature -
Static Pressure 1.370 in H2O (341.2 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square/Rounded - 97mm L x 93.5mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Material - Blade -
Series 09533GA
Power (Watts) 12.4 W