09533GA-12Q-AL-00
NMB Technologies Corporation
Prodotto No:
09533GA-12Q-AL-00
Descrizione:
FAN BLOWER 97X33MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 38.1 CFM (1.07m³/min)
Noise 61.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 1.40A
Fan Type Blower
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 9.5 ~ 13.2VDC
RPM 5200 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame -
Features Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Width 33.00mm
Operating Temperature -
Static Pressure 1.880 in H2O (468.3 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square/Rounded - 97mm L x 93.5mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Material - Blade -
Series 09533GA
Power (Watts) 16.8 W