0RQB-50Y24LG
Bel Power Solutions
Prodotto No:
0RQB-50Y24LG
Descrizione:
DC-DC 24-110V IN 24V 2.1A OUT 50
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 154V
Product Status Active
Supplier Device Package Quarter Brick
Current - Output (Max) 2.1A
Voltage - Input (Min) 14.4V
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 88%
Mfr Bel Power Solutions
Features Baseplate, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CSA, UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 1.45" W x 0.59" H (58.4mm x 36.8mm x 15.0mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series 0RQB-50Y24x (50W)
Power (Watts) 50 W