Casa / Headers, Male Pins / 20021122-00068D8LF
minImg
20021122-00068D8LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
20021122-00068D8LF
Descrizione:
CONN HEADER SMD R/A 68POS 1.27MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.134" (3.40mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 30.0µin (0.76µm)
Features Pick and Place
Pitch - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating 0.150" (3.81mm)
Applications -
Number of Positions 68
Insulation Material Plastic
Contact Finish Thickness - Post -
Contact Shape Square
Series Minitek127® 20021122
Row Spacing - Mating 0.050" (1.27mm)