Casa / Toggle Switches / 200AWMSP5T2A1M61RE
minImg
200AWMSP5T2A1M61RE
E-Switch
Prodotto No:
200AWMSP5T2A1M61RE
Descrizione:
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Guida per l'utente
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 0.4VA (AC/DC)
Circuit SPDT
Actuator Length 6.10mm
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 200A
Voltage Rating - DC 20 V
Switch Function On-Off-Mom
Voltage Rating - AC 20 V