Casa / Toggle Switches / 200MDP1T4B1M6RE
minImg
200MDP1T4B1M6RE
E-Switch
Prodotto No:
200MDP1T4B1M6RE
Produttore:
E-Switch
Descrizione:
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V
Guida per l'utente
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Bushing Thread 10-48
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard Round
Panel Cutout Dimensions Circular - 4.95mm Dia
Current Rating (Amps) 0.4VA (AC/DC)
Circuit DPDT
Actuator Length 12.70mm
Mounting Type Panel Mount, Right Angle
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 200
Voltage Rating - DC 20 V
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 20 V