201XR101B
CTS Electrocomponents
Prodotto No:
201XR101B
Descrizione:
TRIMMER 100OHM 0.25W PC PIN SIDE
Guida per l'utente
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 0.734" x 0.594" Face (18.64mm x 15.10mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Resistance 100 Ohms
Series 201
Power (Watts) 0.25W, 1/4W