Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
204LC3102KL505HM6
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP FILM 0.2UF 10% 1KVAC SMD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP) |
| Applications | Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 1.339" (34.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Termination | Solder Pads |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 1.969" L x 1.969" W (50.00mm x 50.00mm) |
| Product Status | Active |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.2 mOhms |
| Ratings | - |
| Series | LC3 |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Nonstandard |
| Voltage Rating - AC | 1000V (1kV) |
| Mfr | Cornell Dubilier / Illinois Capacitor |
| Capacitance | 0.2 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |