Bel Power Solutions
Prodotto No:
20IMX35D05D12-8ZG
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 12V 12V 35W
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Voltage - Output 2 | 12V |
| Voltage - Output 3 | 12V |
| Voltage - Input (Max) | 36V |
| Voltage - Isolation | 1.5 kV |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 2.87" L x 1.88" W x 0.35" H (72.8mm x 47.8mm x 8.9mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Current - Output (Max) | 1.35A, 650mA, 650mA |
| Number of Outputs | 4 |
| Voltage - Input (Min) | 9V |
| Series | Melcher IMX35 (35W) |
| Power (Watts) | 35 W |
| Type | Isolated Module, Conformal Coated |
| Package / Case | 19-DIP Module, 17 Leads |
| Efficiency | 88% |
| Mfr | Bel Power Solutions |
| Features | OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 20IMX35 |