212AS16010
Tamura
Prodotto No:
212AS16010
Produttore:
Tamura
Descrizione:
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 16V 2W
Guida per l'utente
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
Approval Agency cULus
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 1.40" L x 1.58" W x 2.50" H (35.5mm x 40.0mm x 63.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 100mA
Series 212AS
Power (Watts) 2 W
No Load Power Consumption -
Cord Length 72" (1.83m)
Region Utilized North America
Efficiency -
Voltage - Output 16VAC
Mfr Tamura
Voltage - Input 120VAC