3M
Prodotto No:
216-7383-55-1902
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONN SOCKET SOIC 16POS GOLD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$38.8075
$38.8075
10
$33.9796
$339.796
25
$32.51128
$812.782
50
$31.46248
$1573.124
100
$30.41368
$3041.368
250
$28.735676
$7183.919
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Contact Material - Post | Beryllium Copper |
| Housing Material | Polyethersulfone (PES), Glass Filled |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 1 A |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 16 (2 x 8) |
| Pitch - Post | - |
| Contact Finish Thickness - Post | 30.0µin (0.76µm) |
| Series | Textool™ |
| Type | SOIC |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Mfr | 3M |
| Termination Post Length | 0.140" (3.56mm) |
| Features | Closed Frame |
| Contact Material - Mating | Beryllium Copper |
| Pitch - Mating | - |
| Contact Resistance | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 216 |