Bergquist
Prodotto No:
2166082
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
THERM PAD 406.4X203.2MM BLACK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Usage | - |
| Storage/Refrigeration Temperature | 95°F (35°C) or Below |
| Shape | Rectangular |
| Thermal Resistivity | - |
| Color | Black |
| Backing, Carrier | - |
| Outline | 406.40mm x 203.20mm |
| Material | Silicone Elastomer |
| Thermal Conductivity | 1.5W/m-K |
| Product Status | Active |
| Thickness | 0.200" (5.08mm) |
| Series | Gap Pad® 1500 |
| Type | Pad, Sheet |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Mfr | Bergquist |
| Shelf Life | 6 Months |
| Package | Bulk |
| Adhesive | Tacky - Both Sides |
| Base Product Number | GP1500 |