Switchcraft Inc.
Prodotto No:
220
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CONN PLUG MONO 6.35MM R/A 2COND
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$8.132
$8.132
10
$7.315
$73.15
25
$6.8913
$172.2825
50
$6.7146
$335.73
100
$6.5379
$653.79
250
$5.8311
$1457.775
500
$5.521875
$2760.9375
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Cable Opening | - |
| Contact Material - Plating | Nickel |
| Housing Material | Plastic |
| Body Color | Silver, Black |
| Panel Hole Size | - |
| Voltage - Rated | - |
| Gender | Male |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Does Not Contain Switch |
| Signal Lines | Mono |
| Includes | 5 pcs - 1 Connector, 1 Handle, 3 Screws |
| Industry Recognized Mating Diameter | 6.35mm (0.250", 1/4") - Headphone |
| Mfr | Switchcraft Inc. |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Phone Plug |
| Features | - |
| Mating Length/Depth | 0.719" (18.30mm) |
| Operating Temperature | - |
| Number of Positions/Contacts | 2 Conductors, 2 Contacts |
| Termination | Screw |
| Shielding | Unshielded |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Actual Diameter | 0.250" (6.35mm) |
| Series | 220 |
| Body Material | Copper Alloy |
| Insulation Color | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | - |