TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2208021-4
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
22POS,0.64 GENER. Y,REC HSG,ASSY
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 22 |
| Color | Green |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Series | Generation Y |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Connector Type | Receptacle |
| Features | Terminal Position Lock (TPA) |
| Package | Box |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 2208021 |