CTS Electrocomponents
Prodotto No:
221AMA10R
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SWITCH ROTARY DIP BCD 100MA 50V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.242
$2.242
10
$2.17835
$21.7835
25
$1.98132
$49.533
100
$1.721305
$172.1305
250
$1.5599
$389.975
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Positions | 10 |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Termination Style | Gull Wing |
| Voltage Rating | 50VDC |
| Actuator Type | Rotary for Tool |
| Current Rating (Amps) | 100mA |
| Contact Finish | Gold |
| Circuit | BCD |
| Height Above Board | 0.225" (5.72mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Mechanical Life | 20,000 Steps |
| Product Status | Active |
| Series | 221 |
| Body Material | - |
| Length | 0.390" (9.91mm) |
| Electrical Life | 20,000 Steps |
| Mfr | CTS Electrocomponents |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Washable | Yes |