223FJVAAR
CTS Electrocomponents
Prodotto No:
223FJVAAR
Descrizione:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Guida per l'utente
Illumination Type, Color -
Switch Travel 0.20mm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Height off PCB, Vertical 0.35mm
Ingress Protection -
Termination Style J Lead
Actuator Type Snap Dome
Actuator Length, Right Angle -
Circuit SPST-NO
Outline 4.10mm x 4.10mm
Mounting Type Surface Mount
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 223F
Switch Function Off-Mom
Actuator Orientation Top Actuated
Operating Force 160gf
Mfr CTS Electrocomponents
Illumination Non-Illuminated
Features Tactile Feedback
Package Tape & Reel (TR)
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC