225AJ2SCARSG
CTS Electrocomponents
Prodotto No:
225AJ2SCARSG
Descrizione:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Guida per l'utente
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle -
Product Status Active
Actuator Orientation Side Actuated
Operating Force 180gf
Mfr CTS Electrocomponents
Illumination Non-Illuminated
Features Grounding Pin
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC
Illumination Type, Color -
Switch Travel 0.15mm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Height off PCB, Vertical -
Termination Style J Lead
Actuator Type Rectangular Button
Circuit SPST-NO
Outline 7.30mm x 4.50mm
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Mechanical Life 100,000 Cycles
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 225A