Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
226KXM100M
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 22UF 20% 100V RADIAL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.5035
$0.5035
10
$0.35435
$3.5435
50
$0.2679
$13.395
100
$0.23332
$23.332
500
$0.172805
$86.4025
1000
$0.146889
$146.889
2500
$0.138244
$345.61
5000
$0.129599
$647.995
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 148 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 7.5357Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| Series | KXM |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 370 mA @ 100 kHz |
| Mfr | Cornell Dubilier / Illinois Capacitor |
| Capacitance | 22 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 800 mOhms |