226SVH050MEL
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
226SVH050MEL
Descrizione:
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.307" (7.80mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 51 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 10.55Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series SVH
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 76.5 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 22 µF