226SVL016MDW
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
226SVL016MDW
Descrizione:
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.232" (5.90mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 35 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15.07Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series SVL
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 22 µF