226TTA100M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
226TTA100M
Descrizione:
CAP ALUM 22UF 20% 100V AXIAL
In magazzino : 935
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.630" L (8.00mm x 16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 120 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.536Ohm @ 120Hz
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 183.6 mA @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 22 µF