226TTA160M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
226TTA160M
Descrizione:
CAP ALUM 22UF 20% 160V AXIAL
In magazzino : 3798
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 160 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia x 1.024" L (10.00mm x 26.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 130 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15.072Ohm @ 120Hz
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 198.9 mA @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 22 µF