TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2274853-1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SW RA RCP ASM, 4P, 6C, 85O, PIC
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 8 |
| Number of Positions | 128 |
| Voltage Rating | 80V |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | - |
| Current Rating (Amps) | 400mA |
| Contact Finish | - |
| Termination | Press-Fit |
| Connector Usage | Backplane |
| Mounting Type | Board Edge, Through Hole, Right Angle |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Series | STRADA Whisper |
| Number of Columns | 8 |
| Connector Style | Dual Beam, Center |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.098" (2.50mm) |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets and Blade Sockets |
| Number of Positions Loaded | All |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Contact Layout, Typical | - |
| Base Product Number | 2274853 |