TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
22759/34-01-5D
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
HOOK-UP DL STRND 1AWG GREEN 1'
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Cable Type | Hook-Up, Dual Wall |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.009" (0.23mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 1 AWG |
| Ratings | - |
| Series | MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A8039 |
| Length | 1.00' (0.30m) |
| Voltage | 600V |
| Mfr | TE Connectivity Raychem Cable Protection |
| Conductor Strand | 817/30 |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Features | - |
| Jacket Color | Green |
| Package | Bulk |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.445" (11.30mm) |
| Base Product Number | 22759/34 |