227SVL035MGW
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
227SVL035MGW
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.417" (10.60mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 230 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 980mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series SVL
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 345 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 220 µF