3M
Prodotto No:
228-1290-00-0602J
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONN IC DIP SOCKET ZIF 28POS GLD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$28.082
$28.082
10
$24.59265
$245.9265
25
$23.53036
$588.259
50
$22.77131
$1138.5655
100
$22.012165
$2201.2165
250
$20.797742
$5199.4355
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Contact Material - Post | Beryllium Copper |
| Housing Material | Polysulfone (PSU), Glass Filled |
| Contact Finish Thickness - Mating | 30.0µin (0.76µm) |
| Current Rating (Amps) | 1 A |
| Termination | Press-Fit |
| Mounting Type | Connector |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 28 (2 x 14) |
| Pitch - Post | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish Thickness - Post | 30.0µin (0.76µm) |
| Series | Textool™ |
| Type | DIP, ZIF (ZIP), 0.6" (15.24mm) Row Spacing |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Mfr | 3M |
| Termination Post Length | 0.110" (2.78mm) |
| Features | Closed Frame |
| Contact Material - Mating | Beryllium Copper |
| Pitch - Mating | 0.070" (1.78mm) |
| Contact Resistance | 15mOhm |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 228 |