228ADS1ARBFCMBD
CTS Electrocomponents
Prodotto No:
228ADS1ARBFCMBD
Descrizione:
228ADS1ARBF+C STYLE IN MISTY BLA
Guida per l'utente
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle 2.60mm
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC
Illumination Type, Color LED, Blue/Red
Switch Travel 0.25mm
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Circuit SPST-NO
Outline 7.20mm x 5.40mm
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Mechanical Life 100,000 Cycles
Illumination Voltage (Nominal) 1.7, 3 VDC
Series 228A