228ADS2AGFCAD
CTS Electrocomponents
Prodotto No:
228ADS2AGFCAD
Descrizione:
228ADS2AGF+C STYLE IN ORANGE COL
Guida per l'utente
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle 11.00mm
Product Status Active
Actuator Orientation Side Actuated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC
Illumination Type, Color LED, Green
Switch Travel 0.25mm
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Actuator Height off PCB, Vertical -
Circuit SPST-NO
Outline 8.30mm x 9.60mm
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Mechanical Life 100,000 Cycles
Illumination Voltage (Nominal) 1.9 VDC
Series 228A