CTS Electrocomponents
Prodotto No:
228HDSARBFR
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$3.952
$3.952
10
$3.7848
$37.848
25
$3.45572
$86.393
100
$2.994875
$299.4875
250
$2.715138
$678.7845
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Ingress Protection | - |
| Actuator Length, Right Angle | 3.55mm |
| Product Status | Active |
| Actuator Orientation | Side Actuated |
| Operating Force | 160gf |
| Mfr | CTS Electrocomponents |
| Illumination | Illuminated |
| Features | - |
| Contact Rating @ Voltage | 0.05A @ 12VDC |
| Illumination Type, Color | LED, Blue/Red |
| Switch Travel | 0.50mm |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Actuator Height off PCB, Vertical | - |
| Termination Style | PC Pin |
| Actuator Type | Standard |
| Circuit | SPST-NO |
| Outline | - |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | 228H |
| Switch Function | Off-Mom |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 228HDSA |
| Actuator Material | - |