TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2305908-3
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SMT TB R/A HEADER, 5.0MM, 3 POS
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.9545
$2.9545
10
$2.23345
$22.3345
25
$2.07024
$51.756
50
$1.86143
$93.0715
100
$1.81602
$181.602
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Insulation Height | 0.370" (9.40mm) |
| Contact Tail Length | - |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Header Orientation | 90°, Right Angle |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 1 |
| Current - UL | 15 A |
| Screw Size | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Plug Wire Entry | - |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | - |
| Wire Gauge or Range - mm² | - |
| Wire Gauge or Range - AWG | - |
| Operating Temperature | - |
| Positions Per Level | 3 |
| Number of Positions | 3 |
| Torque - Screw | - |
| Termination Style | Solder |
| Color | Black |
| Wire Strip Length | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - IEC | - |
| Series | WireMate, TB, Buchanan |
| Type | Header, Blade Pins, Shrouded (4 Side) |
| Voltage - UL | 300 V |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 2305908 |