TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2305909-3
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SMT TB PARALLEL PLUG, 5.0MM, 3 P
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.09
$2.09
10
$1.86105
$18.6105
25
$1.85212
$46.303
50
$1.83312
$91.656
100
$1.68188
$168.188
250
$1.672456
$418.114
500
$1.521292
$760.646
1000
$1.360647
$1360.647
5000
$1.200021
$6000.105
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Insulation Height | 0.591" (15.00mm) |
| Contact Tail Length | - |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Header Orientation | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Nickel |
| Number of Levels | 1 |
| Current - UL | 15 A |
| Screw Size | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Plug Wire Entry | 180° |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Wire Gauge or Range - mm² | - |
| Wire Gauge or Range - AWG | 12-26 AWG |
| Operating Temperature | - |
| Positions Per Level | 3 |
| Number of Positions | 3 |
| Torque - Screw | 0.5 Nm (4.4 Lb-In) |
| Termination Style | Screw |
| Color | Black |
| Wire Strip Length | 7mm |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC | - |
| Series | WireMate, TB, Buchanan |
| Type | Plug, Female Sockets |
| Voltage - UL | 300 V |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 2305909 |