TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2315530-1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
5PORT,MATENET,HDR ASSY,180DEG,CO
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Positions | 10 |
| Voltage Rating | 70 V |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | 118.1µin (3.00µm) |
| Current Rating (Amps) | 3 A |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Series | MATEnet |
| Connector Style | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | - |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Header, Male Blades |
| Features | Board Guide |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Package | Bulk |