TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2318136-7
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
WIREMATE 2-PIECE 8MM HDR ASSY, 7
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.204
$2.204
10
$1.66725
$16.6725
25
$1.54546
$38.6365
50
$1.38947
$69.4735
100
$1.355555
$135.5555
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Insulation Height | 0.252" (6.40mm) |
| Contact Tail Length | - |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled |
| Header Orientation | 90°, Right Angle |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 1 |
| Screw Size | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Plug Wire Entry | - |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | Board Guide |
| Wire Gauge or Range - mm² | - |
| Wire Gauge or Range - AWG | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Positions Per Level | 7 |
| Number of Positions | 7 |
| Torque - Screw | - |
| Termination Style | Solder |
| Color | Natural |
| Wire Strip Length | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - IEC | - |
| Series | WireMate, Buchanan |
| Type | Header, Blade Pins |
| Voltage - UL | 250 V |
| Pitch | 0.315" (8.00mm) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 2318136 |