TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2319461-5
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
WIREMATE 2-PIECE 5MM CONN ASSY,
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$3.23
$3.23
10
$2.8747
$28.747
25
$2.86026
$71.5065
120
$2.552412
$306.28944
480
$2.537706
$1218.09888
960
$2.347013
$2253.13248
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Insulation Height | 0.669" (17.00mm) |
| Contact Tail Length | - |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled |
| Header Orientation | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 1 |
| Screw Size | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Plug Wire Entry | 180° |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | Lever Actuated |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.2-0.82mm² |
| Wire Gauge or Range - AWG | 18-24 AWG |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Positions Per Level | 5 |
| Number of Positions | 5 |
| Torque - Screw | - |
| Termination Style | Screwless |
| Color | Natural |
| Wire Strip Length | 10mm |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Current - IEC | - |
| Series | WireMate, Buchanan |
| Type | Plug, Blade Sockets |
| Voltage - UL | 250 V |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Package | Tray |
| Base Product Number | 2319461 |