TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2324201-8
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
HSG,REC,FREE HANGING,GWT,DUALROW
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.266
$0.266
10
$0.22895
$2.2895
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 8 |
| Color | Natural |
| Contact Type | Male Pin |
| Row Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Series | Economy Power 2.5 |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.098" (2.50mm) |
| Connector Type | Receptacle |
| Features | - |
| Package | Bag |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 2324201 |