TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2328608-7
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
7P, RAST 5 TAB HEADER, THV, SHOR
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.931
$0.931
10
$0.80465
$8.0465
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Insulation Height | 0.503" (12.78mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Contact Finish Thickness - Mating | 78.7µin (2.00µm) |
| Current Rating (Amps) | 16A |
| Contact Type | Tab |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | Board Guide, Glow Wire Compliant |
| Pitch - Mating | 0.197" (5.00mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 7 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled |
| Contact Finish Thickness - Post | 78.7µin (2.00µm) |
| Contact Shape | Rectangular |
| Series | - |
| Row Spacing - Mating | - |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Insulation Color | Natural |
| Contact Length - Post | 0.138" (3.50mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Package | Bag |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 2328608 |