TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2330192-1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
NECTOR T, 3P PANEL MOUNT SPLICE
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Positions | 3 |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Mating Cycles | - |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Voltage Rating | 600V |
| Current Rating (Amps) | 25A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Screw |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Fastening Type | - |
| Product Status | Obsolete |
| Wire Gauge | - |
| Series | NECTOR T |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | - |
| Housing Color | Black |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Adapter, Bridge |
| Style | Cable/Wire to Cable/Wire |
| Features | - |
| Package | Bulk |