TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2336491-3
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
D2970 HDR 270 DEGREE 3POSN 1ROW
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.691
$1.691
10
$1.54755
$15.4755
25
$1.50176
$37.544
50
$1.48656
$74.328
100
$1.37978
$137.978
250
$1.356942
$339.2355
500
$1.234962
$617.481
1000
$1.105372
$1105.372
5000
$0.991021
$4955.105
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Insulation Height | 0.346" (8.80mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 300V |
| Contact Finish Thickness - Mating | 39.4µin (1.00µm) |
| Current Rating (Amps) | Varies by Wire Gauge |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | Solder Retention |
| Pitch - Mating | 0.197" (5.00mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 3 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Contact Shape | Rectangular |
| Series | Dynamic D-2970 |
| Row Spacing - Mating | - |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Insulation Color | Black |
| Contact Length - Post | 0.102" (2.60mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Package | Bulk |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 2336491 |