TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2339924-1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
.090 DIA PIN (2.3 MM) 24-20 AWG
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Insulation | Non-Insulated |
| Length - Barrel | 0.807" (20.50mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Male, Pin (Plug) |
| Contact Finish | - |
| Termination | Crimp |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 20-24 AWG |
| Series | - |
| Length - Overall | 1.465" (37.20mm) |
| Insulation Diameter | - |
| Diameter - Barrel | 0.090" (2.29mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Material - Insulation | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 2339924 |