TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2340324-1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONN EDGE DUAL FML 140POS 0.024
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$11.8845
$11.8845
32
$10.46633
$334.92256
96
$10.068224
$966.549504
448
$9.271896
$4153.809408
960
$8.930608
$8573.38368
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | - |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 140 |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Read Out | Dual |
| Contact Finish | Gold |
| Flange Feature | Straddle Mount Opening, Unthreaded, 0.094" (2.40mm) |
| Contact Type | - |
| Termination | Solder |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Board Edge, Straddle Mount |
| Product Status | Active |
| Card Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Number of Positions/Bay/Row | - |
| Series | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.024" (0.60mm) |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | - |
| Material - Insulation | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Package | Tray |
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Base Product Number | 2340324 |