TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2350616-1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
DUAL LGA,250 POS, DMD SOCKET
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$13.243
$13.243
10
$11.495
$114.95
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -25°C ~ 100°C |
| Contact Material - Post | - |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Contact Finish Thickness - Mating | 3.00µin (0.076µm) |
| Current Rating (Amps) | 500 mA |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 250 (16 x 25) |
| Pitch - Post | - |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Series | - |
| Type | LGA |
| Contact Finish - Post | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Termination Post Length | - |
| Features | Board Guide, Open Frame |
| Contact Material - Mating | Copper Alloy |
| Pitch - Mating | 0.039" (1.00mm) |
| Contact Resistance | - |
| Package | Tray |
| Base Product Number | 2350616 |