TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2351885-8
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
8POS TB HDR 180 DEG PITCH 5.0&TL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.9025
$0.9025
10
$0.86165
$8.6165
25
$0.82346
$20.5865
50
$0.81225
$40.6125
100
$0.709745
$70.9745
250
$0.683202
$170.8005
500
$0.645259
$322.6295
1000
$0.557954
$557.954
5000
$0.478249
$2391.245
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Insulation Height | 0.472" (12.00mm) |
| Contact Tail Length | 0.177" (4.50mm) |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Header Orientation | Vertical |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 1 |
| Current - UL | 16 A |
| Screw Size | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Plug Wire Entry | - |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Features | - |
| Wire Gauge or Range - mm² | - |
| Wire Gauge or Range - AWG | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Positions Per Level | 8 |
| Number of Positions | 8 |
| Torque - Screw | - |
| Termination Style | Solder |
| Color | Green |
| Wire Strip Length | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - IEC | - |
| Series | TB, Buchanan |
| Type | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Voltage - UL | 300 V |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 2351885 |