Switchcraft Inc.
Prodotto No:
236
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CONN PLUG STEREO 6.35MM RA 3COND
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$8.8825
$8.8825
10
$7.8698
$78.698
25
$7.56656
$189.164
50
$7.26408
$363.204
100
$6.86052
$686.052
250
$6.305644
$1576.411
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Cable Opening | 0.297" (7.54mm) |
| Contact Material - Plating | Nickel |
| Housing Material | Brass |
| Body Color | Silver |
| Panel Hole Size | - |
| Voltage - Rated | 500VAC |
| Gender | Male |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Does Not Contain Switch |
| Signal Lines | Stereo (3 Conductor, TRS) |
| Includes | 3 pcs - 1 Connector, 1 Handle, 1 Insulator Tube |
| Industry Recognized Mating Diameter | 6.35mm (0.250", 1/4") - Headphone |
| Mfr | Switchcraft Inc. |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Phone Plug |
| Features | - |
| Mating Length/Depth | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 65°C |
| Number of Positions/Contacts | 3 Conductors, 3 Contacts |
| Termination | Solder Eyelet(s) |
| Shielding | Shielded |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Actual Diameter | 0.250" (6.35mm) |
| Series | 236 |
| Body Material | Zinc Die Cast |
| Insulation Color | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | - |